Hasartmängude ajalugu

Uudised

2021-02-09

Hasartmängud on kuulunud inimeste kultuuri juba paleoliitikumist. Arvatakse, et hasartmängud on inimkonda juurdunud ja inimlik olemus on selle pahega tegelemine. Õitsev panustamistööstus, mida me täna teame, on aastate jooksul tohutult muutunud. Me kirjeldame hasartmängude ajalugu nii, nagu see on.

Hasartmängude ajalugu

Täpne periood, millal panustamised tekkisid, on endiselt mõistatus. Arheoloogid on aga troglodüütides avastanud hasartmänge. Hasartmängude ajalugu iseloomustavad mitmed luust valmistatud täringutaolised esemed ja hasartmängumaalid. Nagu öeldud, on konkreetsetes kultuurides ja ajastutes hasartmängude kohta tõendeid. Siin vaatame uuesti seda tõenditega toetatud ajalugu.

Juured Hiinas

Hiina vaimustus panustamisest pärineb aastast 2300 eKr. Aastal avastatud plaadid Hiina näitavad, et sel perioodil harjutati loterii. Täiendavaid tõendeid puidust jooniste kujul on kirjeldatud lauluraamatus. Varsti järgnesid panused loomadele doominot ja lotot nautides.

Keenot mängiti Hiinas 200 eKr nime all "baige piao". Mängu kasutati a loterii toonaste valitsuste poolt suurte riigi investeeringute rahastamiseks. Kenoturniire nimetati valgete tuvide piletiteks ja need meelitasid enamikku mängureid. Kaardimäng sai Hiinas moes 9. sajandil.

Rooma ja Kreeka mängurid

Kuigi hasartmängud olid Vana -Roomas ja Kreeka ühiskondades rangelt piiratud, jäid roomlased ja kreeklased innukateks mänguriteks. Nad pöördusid tagasi žetoonide kasutamisele valuuta asendamiseks ja hoidsid seda tehes kõrvale hasartmängupiirangutest. Oma luuletuses 500 eKr Sofokles väitis luuletaja, et kreeklased leiutasid täringud.

Veel kasiinomänge

Pokker ja blackjack täna mängisime, nautisime Korea 6. sajandil. Seda mängu mängisid korealased, kasutades siidist nooli, mis olid siidist ja paberist kaardid. Prantslased mängisid vingt-et-un 17. sajandil. Vingt-et-unil on palju sarnasusi kaasaegse blackjackiga.

Kontrollitavad seaded

Itaalias tekkisid 17. sajandil rohkem kontrollitud ja reguleeritud kasiinomajad, mis levisid järgmise kahe sajandi jooksul Mandri -Euroopasse. 19. sajandisse jõudes hakkasid USA -s kasiino toad seente hulka jõudma. Alates 1960. aastast kuni praeguseni jätkavad Las Vegas ja USA üldiselt kõrgekvaliteediliste kasiinokuurortide võõrustamist.

Interneti ajastu

Interneti loomine on tihedalt seotud online -hasartmängude ajalooga. 90ndate keskpaigaks, online kasiinod muutus trendikaks. Algusest peale on nad konkureerinud oma tellistest ja mörtidest kolleegidega. Veebiajastut on iseloomustanud uuenduslikud mängud, mida saab mängida mobiilseadmetes.

Viimased uudised

Milliseid funktsioone virtuaalreaalsuse kasiinod pakuvad?
2022-07-20

Milliseid funktsioone virtuaalreaalsuse kasiinod pakuvad?

Uudised