Uudised

October 25, 2022

Millist mängu on parem mängida: Blackjacki või Spanish 21?

Erik Kask
WriterErik KaskWriter

Interneti-kasiinomängu mängimine, mis annab mängijatele teatud taseme kontrolli tulemuse üle, on kahtlemata ahvatlev. Suurepärane näide on Blackjack, kus mängijad saavad kasutada optimaalset strateegiat, et vähendada maja eelist alla 50%. 

Millist mängu on parem mängida: Blackjacki või Spanish 21?

Kuid Blackjackil on ka oma nõbu Spanish 21, mis mõne mängija väitel pakub paremaid koefitsiente. Kas see on tõsi? Pärast selle postituse lugemist peaksite saama selgema ülevaate Blackjacki ja Hispaania 21 võrdlusest ja sellest, millist mängu eelistada mängida.

Mis on Blackjack?

Enne sügavamale sukeldumist on oluline eeldada, et te pole varem ühtegi neist mängudest mänginud. Sellegipoolest on Blackjack klassikaline kaardimäng, mis on mängu alustala parimad uued online kasiinod. Tavaline blackjacki laud mahutab kaks kuni seitse mängijat, kes võistlevad diileri vastu. 

To alustada Blackjacki mängimist, tee panus ja seejärel jagab krupjee sulle kaks avatud kaarti. Pange tähele, et avatud kaardid on nähtavad ainult adressaadile. Pärast kaartide saamist saab diiler ühe avatud kaardi ja teise avatud kaardi või kogu kaardi. Diiler ei tõmba teist kaarti mängudes ilma avakaardita enne, kui mängijad on oma käte mängimise lõpetanud. 

Selle mängu eesmärk on lihtne; looge käte kogusumma, mis ületab diileri kätt, ületamata 21. Mängijad saavad valida, kas võtta teine ​​kaart (lüüa), lõpetada voor ilma kaarti võtmata (seis) või kahekordistada oma panust ja saada veel üks kaart (double down). Mängijad saavad ka jagada sama väärtusega kaartidega käe kaheks või loovutada oma panuse ja mängust lahkuda. 

Mis on hispaania keel 21?

1995. aastal tutvustatud Spanish 21 on blackjacki variant, mille on loonud ja omanud Colorado ettevõte nimega Masque Publishing. Seda mängu nimetatakse Austraalias ja Malaisias "Pontoon" või Hispaania Blackjack. Nagu traditsioonilise blackjacki mängu puhul, saab krupjee hispaaniakeelse avakaardi 21. Samuti võib diiler olla 17 või lüüa 16, olenevalt online kasiino saidist. 

Seni jääb eesmärgiks lüüa diileri kätt ilma pankrotti minemata. Mängu võidab alati loomulik blackjack või jaotus, mille kahest esimesest kaardist on kokku 21. Sarnasused ei lõpe sellega. Hispaania blackjack võimaldab tüüpilisi blackjacki liigutusi, nagu löömine, poolitamine, seismine ja kahekordistamine. Vaadake, see ei erine täiesti tavalisest blackjacki mängust.

Mis vahe on Hispaania 21 ja Blackjacki vahel?

Kuni selle hetkeni on võimalik, et need kaks kaardimängu on paljudes aspektides sarnased. Niisiis, mis teeb need nii erinevaks, kuid samas nii sarnaseks? Allpool on toodud üksikasjalikud võrdlused:

Hispaania 21-l on soodsad reeglid

Kogenud online blackjacki mängijad teavad, et mõned reeglid võivad muuta mängu mängimiseks soodsaks. Näiteks võivad mõned blackjacki mängud tulla 6,5 ​​asemel 3:5-ga. Lisaks võivad mõned blackjacki mängud lubada mängijatel ässasid uuesti jagada iga kord, kui nad saavad kaks ässa. Pole vaja raketiteadust, et teada, et ümberjagamine muudab mängu. 

Spanish 21 sisaldab mitmeid reegleid, mida mängijad saavad ära kasutada, et maja eelist drastiliselt vähendada. Pidage meeles, et need reeglid võivad uutel online-kasiino saitidel erineda. Seega, ärge süüdistage kasiinot, kui te ei leia Hispaania 21 reeglit, millega olete harjunud. Allpool on toodud mõned Hispaania 21 reeglid, mis muudavad mängu Blackjacki asemel suurepäraseks valikuks:

Reegel nr 1: "Hiline alistumine"

Paljud blackjacki mängud võimaldavad mängijatel alistuda ja kaotada 50% oma panusest. Kuid olulised on loovutamise tingimused. Hispaania 21 keeles võivad mängijad mängu hilises etapis alistuda. Lihtsamalt öeldes võivad mängijad mängust loobuda pärast seda, kui diiler on piilunud, et näha, kas neil on blackjack. See on soodsam kui loovutamine voorus varem, enne kui diiler otsustab. 

Kuid "hilise alistumise" reeglil on konks. Kui diileri käes on blackjack, ei saa mängijad alistuda, sest kaotavad mängu automaatselt. Kogenud blackjacki mängijate sõnul võib hiline loovutamine maja eelist kärpida 0,10%. Ehkki eelis võib paberil tunduda väike, võib see olla mängu võitmiseks vajalik. 

Reegel nr 2: kahekordistamine pärast poolitamist

Kogenud Blackjacki mängijad peavad olema kokku puutunud DDAS (Double Down After Split) reegliga. See tähendab sõna otseses mõttes, et mängijad saavad jagada ässade paari kaheks käeks ja kahekordistada lisakaardi saamiseks. Vastutasuks on mängijal nüüd kaks ainulaadset võimalust lüüa blackjack ja saada 3:2 väljamakse. 

Kahekordistamine pärast jagamist on blackjacki mängija jaoks hädavajalik arsenal sest see võib vähendada maja eelist üle 0,13%. See on märkimisväärne marginaal, eriti mängus, kus mängijad kasutavad optimaalset strateegiat, et tasa teha. Pidage meeles, et saate jagada ka paare nagu 2s, 3s, 4s ja 6s. 

Samuti väärib märkimist, et Hispaania 21 võimaldab mängijatel uuesti ässasid jagada. Traditsioonilistes online blackjackimängudes saavad mängijad jagada ainult ässasid, kuid pärast teise ässakaardi saamist ei saa nad uuesti jagada. See on mängija poolt märkimisväärne pluss.

Reegel nr 3: kahekordistage kõik kaardid

Kahekordne vähendamine on üks põhjusi, miks Blackjackis on kasiino üks parimaid majaservi. Kuid tüüpilise stsenaariumi korral kahekordistavad mängijad ainult kahe esimese kaardi pealt. Teisest küljest annab Hispaania 21 mängijatele eelise kahekordistada pärast mis tahes arvu kaarte. 

Siin on näide: teie kaks esimest kaarti on 5 ja 2, mis annab teile raske kogusumma 7. Kuna see ei ole hea stsenaarium, tõmbate teise kaardi, mis juhtub olema 5, viies teie raske summa 11-ni. Hispaania keeles 21 saate kahekordistada, tehes teise panuse, mis on võrdne teie esialgse panusega. Nii on teil mängus topeltsumma, samal ajal kui teil on hea võimalus käsi võita. 

Reegel nr 4: suvaline 21 võidab hispaania keeles 21

Mängijad viigistavad või suruvad diileriga tavalistes blackjackimängudes, kui mõlemal käel on kokku 21. Hispaania keeles aga 21 võidab vooru automaatselt iga mängija, kellel on kokku 21. Ja jah, see kehtib juhul, kui edasimüüjal on 21, kui see pole loomulik. Rääkides loomulikest mängudest, siis mängija võidab vooru, kui mõlemal käel on loomulik 21. 

Reegel nr 5: boonuste väljamaksed

Lõpuks on Hispaania 21-l mitu boonuse väljamakset erinevate käte kogusumma jaoks 21. Sellised väljamaksed hõlmavad järgmist: 

  • 3:2 viie kaardi jaotuseks 21.
  • 2:1 kuue kaardi jaotuseks 21.
  • 3:1 seitsme kaardiga jaotus 21.
  • 3:2 7-7-7 või 8-7-6 käe jaoks. Kui käed sobivad, saate 2:1 väljamakse.

Hispaania 21 tekk ilma 10-teta

See on veel üks tohutu erinevus online Blackjacki ja Hispaania 21 vahel. Traditsioonilises Blackjackis jagatakse kaarte 52-kaardilisest pakist. Kuid Hispaania 21 vähendab seda arvu 48-ni pärast seda, kui on eemaldatud neli 10-t igast kuuest või kaheksast kaardipakist.

Niisiis, kas on hea või halb mängida ilma 10-punktiliste kaartideta? Te ei vaja matemaatikaprofessorit, kes ütleks teile, et 10-punktiliste kaartide ja ässadega kaardipakk võib kiiresti blackjacki toota. Igas blackjacki mängus loetakse ässadeks 1 või 11, mis teeb neist paki kõige paindlikumad kaardid. Nüüd, kui saad ässa ja 10-punktilise kaardi, on see loomulik. 

Ärge mängige Hispaania 21 mängu, kui teie eesmärk on võita loomulik 3:2 väljamaksega. Vähem 10 sekundit tekil vähendab automaatselt teie võimalusi tabada loomulikku. Õnneks pole see ainus võrdlus Blackjacki ja Hispaania 21 vahel.

Maja servade võrdlus

Blackjack on üks madalamaid maja eelised igas online kasiinos. On üldteada, et mängu matemaatiline eelis on umbes 4,5%. Kuigi see on kõrgel küljel, saavad mängijad selle optimaalse strateegiaga vähendada alla 0,50%. Ainult pokkerivariandid nagu Deuces Wild ja Double Bonus võivad seda maja eelist parandada. 

Põnevalt pakub Spanish 21 isegi paremat maja eelist kui traditsioonilised Blackjacki mängud. Kõigi ülalkirjeldatud mängijasõbralike reeglite ja hästi koostatud strateegiaga saavad mängijad vähendada maja eelist umbes 0,40%-ni. See tähendab, et iga panustatud 100 dollari eest võite kaotada maksimaalselt 40 senti, kui käsi võidab.

Aga hoia oma hobuseid. Kasiinol on endiselt eelis, isegi kui see on 0,40%. See maja eelis jõuab lõpuks teie mängule järele pärast tuhandeid panuseid. Samuti mängite tõenäoliselt 5% või 4% intressimääraga tänu valearvestustele, mida lauas teete. Seega peate maksimaalse 0,40% määra nautimiseks olema terav mängija. Samuti on soovitatav mängida agressiivselt varem mängus ja lõpetada, kui olete veel ees. 

Hispaania 21 näpunäidet ja strateegiat

Kuna Hispaania 21 pakil pole 10 väärtusega kaarti, on oluline teada, millal mida mängus teha. Niisiis, see jaotis tutvustab teile mõnda Hispaania 21 strateegiat, et vähendada maja eelist alla 0,40%.

Strateegia nr 1: kasutage strateegia diagrammi

See on põhiline blackjacki strateegia, kui soovite Hispaania 21 mängus ellu jääda. Selles kaardimängus mängijate tehtud otsuste arv võib olla tohutu, eriti rohelise käe puhul. Tavaliste blackjacki mängijate jaoks läheb see isegi hullemaks, sest traditsiooniline strateegiakäru ei muuda hispaania keeles 21 midagi. 

Allpool on toodud mõned strateegiadiagrammi erinevused Hispaania 21 ja Blackjacki vahel:

  • Näide 1: kui diileri ülespandud kaart on 5 ja teil on 9, tabage hispaania keeles 21 ja Blackjackis duubeldage.
  • Näide 2: Kui diileri kaart on 3 ja teil on kaks 6-t, lööge hispaania keeles 21 ja jagage Blackjackis.
  • Näide 3: Kui diileri kaart on 7 ja teil on pehme 17, seiske hispaania keeles 21 ja lööge traditsioonilises online Blackjackis. 
  • Näide 4: Kui diileri ülestõusmiskaart on 7 ja teil on 4 või rohkem, lööge hispaania keeles 21 ja Blackjackis kahekordistage.

Paljud võimalikud olukorrad võivad nendes kahes mängus nõuda erinevaid käike. Niisiis, leidke stsenaariumide valdamiseks sobiv Hispaania 21 strateegiatabel. Lihtsalt Google'is "Hispaania 21 strateegia diagramm" ja saate mitu valikut. 

Strateegia nr 2: õppige mängima kõvasid/pehmeid summasid

Nagu traditsioonilise blackjacki mängu puhul, võib kõvade ja pehmete summade mängimise õppimine kallutada koefitsiente teie kasuks hispaania keeles 21. Näiteks lööge alati, kui teil on pehme kogusumma 13 või 14. Samuti kahekordistage pehme kogusummaga. 15 kuni 18 ja krupjeel on 4, 5 või 6. Ja lõpuks, alati seiske, kui teil on pehme 19 või kõrgem.

Seoses kõvade kogusummadega kahekordistage kõva 9 kogusummat, kui diileril on 6. Kui krupjeel on 2-7 või 2-8, võite ka kõva 10 või 11 kahekordistada. Vahepeal lööge kõva 12 ja seiske kõva 13 kuni kõva 15. Ja alistuge diileri ässa vastu kõvadel 16 ja 17. Kõik need käigud viitavad taas Hispaania 21 strateegia graafikule. 

Strateegia nr 3: otsige parimate reeglitega mängu

Üks peamisi näpunäiteid võrguhasartmängude jaoks on välja kaevata parimad mängud, olgu selleks siis blackjacki, ruletti, slotikaid ja muid mänge. Asi on selles, et kasiinodel ja mänguarendajatel võivad hispaania keeles olla erinevad reeglid 21. 

Parim Hispaania 21 reegel, mida arvestada, on see, et diiler seisab pehmel 17. Kui ta seda teeb, väheneb maja eelis automaatselt 0,20%. Kui mängureeglid sunnivad diileri lööma pehmet 17, ei tohiks kahekordistamine olla ebaseaduslik, et vähendada maja eelist 0,76%. 

Lõpusõnad

Kuni selle hetkeni peate olema juba otsustanud, kas mängida Hispaania 21 ja Blackjacki vahel võrgus. Spanish 21 on mängijasõbralike reeglite ja maja eelise osas parim mäng. 

Siiski ei pruugi 0,10% maja eeliste erinevus sundida mõnda mängijat poolt vahetama. Lisaks pole pakkidel ühtegi 10 väärtusega kaarti, mis vähendab loomuliku tabamise tõenäosust. Kuid selle korvamiseks on Hispaania 21-l boonusmakseid erinevate käte eest. Proovi!

About the author
Erik Kask
Erik Kask
Umbes

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut
2024-05-16

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut

Uudised