Uudised

February 9, 2023

Hasartmängud uutes kasiinodes ja psühholoogiline heaolu

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Hasartmängudel ja psühholoogial on aegade algusest peale olnud vastandlik suhe. Enamik hasartmängudega seotud psühholoogiauuringuid on keskendunud hasartmängude negatiivsetele mõjudele nii üksikisiku kui ka ühiskonna tasandil. 

Hasartmängud uutes kasiinodes ja psühholoogiline heaolu

See ei ole põhjendamatu, sest hasartmängusõltuvus ja muud vastutustundetud hasartmänguvormid on rikkunud karjääri, suhted, perekonnad ja üksikisikud. Kuid vastutustundlikel hasartmängudel – mida harrastab enamik mängijaid – on palju positiivseid psühholoogilisi mõjusid. Kõik mõjud, mida selles artiklis käsitletakse, on toetatud teaduslike uuringutega. 

Niisiis, millist kasu võib saada aeg-ajalt uude kasiinosse sattumisest?

Õnn lõbusa hobiga tegelemisest

Enamik inimesi, eriti neid, kes hasartmängudega ei tegele, peavad kasiinomängijate peamiseks motivatsiooniks raha. Ahvatlus end rikkaks saada mõjutab küll, kuid enamiku inimeste jaoks on aeg-ajalt mängimine lõbus tegevus. See on hobi.

Psühholoogia on juba ammu kindlaks teinud hobist tuleneva positiivse tervise. 2010. aastal a Lõuna-Illinoisi ülikooli teadlaste avaldatud uuring näitas, et hooldekodu elanikud, kes mängisid aeg-ajalt hasartmänge, olid palju õnnelikumad kui need, kes seda ei mänginud. Seda seetõttu, et hasartmängud andsid neile võimaluse osaleda lõbusas tegevuses, mis neile meeldis.

Sotsialiseerumine

Hasartmängud on sotsiaalne tegevus nii maismaal kui uued online kasiinod. Üksindus on üks suurimaid vaimse tervise seisundite, nagu depressioon ja üldine õnnetus, põhjustajaid. 

Kui inimesed mängivad hasartmänge, ei lähe nad lihtsalt kasiinosse ja keskenduvad oma mängudele. Nad saavad võimaluse kohtuda uute inimestega, eriti kell lauamängud nagu pokker ja blackjack. Veebikasiinod on selle sotsiaalse aspekti kaasanud, lisades jututubasid ja viimastel aastatel reaalajas voogesituse reaalajas diileritega. 

Arvestades võrguruumides, nagu teadetetahvlid ja sotsiaalmeedia grupid, millega mängijad saavad suhelda, võivad hasartmängud anda mängijale tohutu sotsiaalse tõuke.

See haarab meelt

Mõned kasiinomängud nagu mänguautomaadid ja rulett on puhtalt õnnepõhised – on väga vähe oskusi (kui üldse), mis määravad, kas võita või kaotada. 

Kuid muud mängud, nagu pokker ja blackjack, kaasavad mängijaid intellektuaalselt. Need nõuavad oskusi ja strateegiat ning oskust õppida varasemast mängukogemusest, olgu see siis positiivne või negatiivne.

Isegi õnnepõhised mängud nagu rulett aitab mängijatel teravdada nii oma vaatlusoskusi kui ka käe-silma koordinatsiooni. Mitmed uuringud on näidanud, et aju regulaarne intellektuaalne töös hoidmine on tõhus neurodegeneratiivsete seisundite, nagu Alzheimeri tõve, ärahoidmisel.

Märksõna on mõõdukus

Enne kui kõik need potentsiaalsed psühholoogilised eelised ära võtavad, on oluline märkida üks märksõna: mõõdukus. 

On põhjus, miks psühholoogiaväljaanded ja meedia laiemalt suhtuvad hasartmängudesse sageli negatiivselt. Kui hasartmängud muutuvad probleemiks või sõltuvuseks, kaaluvad selle kahjud palju üles mis tahes kasu.

Seal on palju ressursse, mis aitavad mängijatel vastutustundlikult mängida maapealsetes ja veebikasiinodes. Isegi kõige juhuslikumad mängijad peaksid neid juhendeid aeg-ajalt kontrollima.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask

Viimased uudised

Nädala parimad uued online mänguautomaadid: 12. aprilli 2024 väljaanne
2024-04-12

Nädala parimad uued online mänguautomaadid: 12. aprilli 2024 väljaanne

Uudised