Uudised

April 12, 2024

Kas aeg helistada Grand Nationalile?

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher
  • Võtme kaasavõtmiseks üks: Grand National kujutab endast märkimisväärset ohtu hobuste heaolule, hoolimata ohutusmeetmetest on alates 2000. aastast hukkunud 13 hobuslast.
  • Kaks peamist äravõtmist: Üldsuse kasvav teadlikkus ja muutuv suhtumine loomaõigustesse seavad kahtluse alla ürituse eetilise ja kultuurilise tähtsuse.
  • Kolmas võtmesõna: Ressursside ja tähelepanu ümbersuunamine humaansematele meelelahutusvormidele võiks peegeldada kaastundlikumat ühiskonda.

Homme pärastlõunal kell 16.00 toimub Ühendkuningriigi Premier National Hunt Race, The Grand National at Aintree Racecourse, mille käigus pool riiki jääb pooleks tunniks seisma, mis tähistab Briti spordikalendris pikaajalist sündmust.

Kas aeg helistada Grand Nationalile?

Viimastel aastatel on üritus aga järjest suurema tähelepanu alla sattunud seoses murega loomade heaolu pärast ning suhtumise muutumisega loomade kasutamisesse spordis ja meelelahutuses. Seetõttu võib olla aeg helistada sellele iga-aastasele üritusele.

Üks peamisi põhjusi Grand Nationali katkestamiseks on oht, mida see kaasatud hobustele kujutab. Võistlus, mis katab 4 miili ja 2 vagu pikkust distantsi ja hõlmab 16 rasket tara, millest 14 hüpatakse kaks korda, on aastate jooksul toonud kaasa arvukalt hukkunuid hobustel.

Alates 2000. aastast on üritusel osalemise tagajärjel surnud 13 hobust. Kuigi korraldajad on rakendanud ohutusmeetmeid, nagu piirdeaedade muutmine ja veterinaarravi parandamine, on võistlusele omased ohud endiselt olemas.

Veelgi enam, Grand National on silmitsi kriitikaga hobuste kohtlemise pärast võidusõidutööstuses tervikuna. Uuringud on näidanud mõnede võidusõiduhobuste hooletusse jätmise, ravimite liigtarbimise ja ebapiisavate elutingimuste juhtumeid.

Intensiivsed treening- ja võidusõidugraafikud võivad põhjustada vigastusi ja terviseprobleeme, tekitades küsimusi hobustele meelelahutuse ja rahalise kasu saamise eesmärgil selliste nõudmiste esitamise eetika kohta.

Lisaks loomade heaoluga seotud probleemidele väheneb Grand Nationali tähtsus kaasaegses ühiskonnas. Kuna üldsuse teadlikkus loomade õiguste küsimustest kasvab, tunnevad paljud inimesed end üha ebamugavamalt ideest kasutada loomi spordis ja meelelahutuses.

Arusaam hobuste eludega riskimisest traditsioonide ja vaatemängu huvides on kaotamas oma atraktiivsust, eriti nooremate põlvkondade seas.

Lisaks võiks Grand Nationalile pühendatud ressursse ja tähelepanu paremini suunata progressiivsematele ja inimlikumatele meelelahutusvormidele.

Selle asemel, et põlistada sündmust, mis seab hobused ohtu, võiks keskenduda spordi edendamisele ja tegevustele, mis seavad esikohale nii inimeste kui ka loomade heaolu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et kuigi Ühendkuningriigi Grand Nationalil on pikk ja ajalooline ajalugu, on aeg ümber mõelda selle koht kaasaegses ühiskonnas. Sündmusele omased ohud hobustele, kasvav mure võidusõidutööstuse loomade heaolu pärast ja avalikkuse muutuv suhtumine loomade kasutamisesse meelelahutuses viitavad kõik muutuste vajadusele.

Kutsudes aega Grand Nationalile, saame näidata oma pühendumust kaastundlikuma ja tulevikku vaatavama ühiskonna loomisele, mis väärtustab selles osalevate hobuste elusid ja heaolu.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut
2024-05-16

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut

Uudised