Juhendid

March 7, 2023

Kuidas matemaatika mõjutab uute kasiinode hasartmängude tulemusi

Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Hasartmängud on iidne ajaviide, mis on eksisteerinud sajandeid. Kuid aja jooksul on hasartmängud muutunud mõne mängija jaoks elukutseks. Kuigi tänapäevased kasiinomängijad võivad erineda, on hasartmängude tulemusi pikka aega seostatud õnnega. Sellised mängud nagu pokker, blackjack, rulett ja isegi mänguautomaadid nõuavad hasartmängude matemaatika sügavat mõistmist. Niisiis, see blogipostitus uurib hasartmängude taga olevat matemaatikat ja seda, kuidas see mõjutab üldist mängu. 

Kuidas matemaatika mõjutab uute kasiinode hasartmängude tulemusi

Hasartmängude tõenäosuse ja koefitsientide mõistmine

Hasartmängude üks olulisemaid aspekte on tulemuste tõenäosuse ja tõenäosuse mõistmine. Tõenäosus on teatud hasartmängutulemuse toimumise tõenäosus. Tavaliselt väljendatakse seda protsentides, kusjuures 100% tähendab kindlat ja 0% võimatut. Teisest küljest väljendatakse koefitsiente suhtarvudena.

Näiteks kui mündiviskamisel on pool peade maandumisvõimalust, on tõenäosus 50%. See tähendab, et mündivisatavate maandumispeade koefitsient ehk EV (oodatav väärtus) on 1:1. Seda nimetatakse võrdse raha väljamakseks parimad uued online kasiinod, kus 1-dollarine panus tagastab sarnase summa. Pange tähele, et mündiviske maandumise tõenäosus on samuti 1:1.

Kaaluge kasiinopanuseid, nagu punane/must ja paaritu/paaris online ruletis.

  • Tõenäosus, et ruletipall peatub Euroopa rattal punase/musta või paaritu/paaritu numbri peal, on 48,60% ja Ameerika versioonil 47,40%. 
  • See väike erinevus tuleneb Ameerika ratta lisataskutest 00. Mõlemal juhul tasuvad need panused mõlemal rattal 1:1. 
  • Tõenäosus Euroopa ja Ameerika ratastel kindlale numbrile pihta saada on üsna väike, vastavalt 2,70% ja 2,60%.

Matemaatika maja serva taga

Maja serv on vajalik pahe, millega mängijad peavad elama, kas slotikaid mängides, lauamängud või reaalajas kasiinomängud. Tavaliselt kujutatakse seda protsentides ja see tähistab kärpe, mille kasiino iga mängija panuselt teeb. Mänguautomaatides arvutatakse maja eelis, lahutades RTP (tagasi mängijasse) alates 100%. See on lihtne matemaatika tund!

Mõelge nüüd sellele: Euroopa ruleti mängu maja eelis on 2,70%, Ameerika mängu 5,26% asemel. Nagu oodatud, on Ameerika versioonil 00 lisatasku tõttu kõrgem määr. See tähendab, et tõenäosus, et mängijad ennustavad õiget numbrit, on Euroopa mängus 1:37 ja Ameerika versioonis 1:38. 

Ärge lõpetage sellega! Keskmiste tunnikahjude arvutamiseks kasutage maja serva. 

  • Oletame, et mängija mängib 500 vooru mõlemal rattal 10 dollari eest. See tähendab, et Euroopa ruleti keskmine tunnikaotus on 135 dollarit (2,70% x 500 ringi x 10 dollarit). 
  • Ameerika versioonis on eeldatav kahjum tunnis 263 dollarit.

Mängijad saavad seda matemaatikat kasutada ideaalse hasartmängueelarve koostamiseks. 

Blackjacki ja pokkeri strateegiakaardid

Hasartmängude matemaatika kontseptsiooni selgitamiseks pole paremat kohta kui pokkeri- või blackjackilaud. Kuigi need online kasiinomängud võivad esialgu hirmutada, peetakse neid laialdaselt parimateks. Mängijad saavad kasutada hästi läbimõeldud strateegiat, et vähendada maja eelist soodsate intressimääradeni. Maja eelis võib Double Bonus Pokeris ja Double Double Bonus Pokeris olla isegi negatiivne väärtus. 

Blackjackis saavad mängijad rakendada matemaatikat sellistes olukordades nagu jagades käe kahe ässaga, et saada kaks tugevat algkäsi. Blackjacki mängijad võivad ka duubeldada, kui neil on kõva 9 ja krupjee avatud kaart on 2-6. Muidugi, kui diileril on 10 väärtusega kaart, on 17 ja kõrgemal seismine asjatu. 

Nagu blackjack, pokkeris on ka palju puhta matemaatikaga seotud otsuseid. Kujutage ette, et saate Texas Hold 'emis 2-7 offsuit stardijaotuse. See kombinatsioon tähendab, et mängijal on väiksem tõenäosus tugeva käe loomiseks isegi siis, kui ta lõpetab paariga 2s või 7s. Voltimine on sellises olukorras parim loogiline ja matemaatiline otsus. Selliseid tingimusi on pokkeris sadu. 

Uute kasiinomängude jaoks sobivate kihlveosüsteemide uurimine

Teine olukord, kus hasartmängudes tuleb mängu matemaatika, on kihlveosüsteemidega. Mängijad saavad kasiinos oma kaotuste piiramiseks kasutada erinevaid panustamissüsteeme. Populaarne näide on Martingale'i süsteem, mida kasutavad paljud mängijad blackjackis ja ruletis. Süsteem soovitab panustajatel pärast kaotust oma panused kahekordistada, et kaotused ühe võiduga hüvitada. 

Kuigi see süsteem võib lühikeses perspektiivis olla kasumlik, pole see pikas perspektiivis soovitatav, kuna see suurendab eelarve lõhkumise võimalusi. Kui mängija kaotab mitu korda järjest, võidab ta lõpuks ja hüvitab oma kaotused. Kuid tänu maja eelisele on mitmekordse kaotuse võimalus suurem kui võiduvõimalus. Nii et seda süsteemi soovitatakse peamiselt võrdse rahaga panuste puhul. 

Fibonacci süsteem on veel üks populaarne kihlveostrateegia paljude mängurite seas. See süsteem põhineb Fibonacci matemaatilisel jadal numbritega 0-1-1-2-3-5-8-13-21-34-55-89 ja rohkem. Huvitaval kombel on see suhteliselt sirgjooneline panustamissüsteem, kuna panustajal tuleb asendada vaid numbrid oma panusega. Pange tähele, et mängijad liiguvad pärast kaotust järgmisele numbrile. 

Raha haldamine ja hasartmängud uutes kasiinodes

Hasartmängudes valmistuvad mängijad, kes rahahaldusega ei tegele, raskeks kukkumiseks. Raha haldamine on lihtsalt panustamise kunst, kasutades summat, mida mängijal on mugav kaotada. Seega, kui mängija nädalapalk on 3000 dollarit, võib tal olla mugav mängida 400 või 500 dollariga. 

Kuid see pole ainus matemaatika hasartmänguraha haldamisel. Kui mängijal on nädalavahetusel mängida 500 dollarit, tähendab see 250 dollarit päevas. Nii lihtne kui see matemaatika ka ei kõla, enamik mängijaid ei saa sellest aru. Lisaks päevaeelarvele võivad mängijad vajada stop-loss limiiti. See võib olla 50%, 70% ja rohkem. Seega võib olla aeg see lõpetada, kui olete kaotanud 50% päevaühikust. 

Samuti on oluline märkida, et pangarolli haldamine annab mängijatele ideaalse pinnase oma lemmikennustussüsteemi kasutamiseks. Seda seetõttu, et ükski konkreetne kihlveosüsteem ei vähenda maja eelist isegi ühe protsendi võrra. Seega kasutage neid põhjalikuma rahahaldusplaanina. 

Kas matemaatika on hasartmängudes tõesti oluline?

Selles artiklis on käsitletud mõningaid võimalikke olukordi, mis hõlmavad hasartmängude matemaatikat. Kuid kas matemaatika on enamiku mängurite jaoks uutes online kasiinodes tõesti oluline? Asi on selles, et enamikku mängijaid lihtsalt ei huvita, kuidas matemaatika hasartmängudes töötab. Nad panevad mängu lihtsalt käima ja pakuvad võimalikult palju meelelahutust. Lõppude lõpuks ei vaja mängijad käivitamiseks matemaatikat Microgamingu legendaarne Mega Moolahi jackpot.

Kuid pokkeri- ja blackjackimängijate jaoks on matemaatika mängu oluline osa, kui nad tahavad sagedamini võita. Pidage meeles, et ainult nutikate arvutuste abil saavad need mängijad maja eelist vähendada ja oma eeldatavat väärtust suurendada. Matemaatika on kasulik ka mitme panusega mängude (nt craps ja rulett) mängimisel. 

Kokkuvõttes on hasartmängude koefitsientidele ja tõenäosustele mõtlemine vägagi loogiline. Nii saab mängija õppida parimaid videopokkeri ja blackjacki strateegiaid või parimate koefitsientidega mänguautomaate. Kuid see on alati rohkem õnnes kui matemaatikas.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask
undefined is not available in your country. Please try:

Viimased uudised

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut
2024-05-16

CogniPlay tutvustab online-loteriide ja sotsiaalsete mänguplatvormide uut ajastut

Uudised