Darmstadti piirkondlik nõukogu

Võrgumängud, mida tavaliselt nimetatakse iGaminguks, on online-hasartmängude vorm, mis hõlmab raha panustamise erinevate sündmuste või mängude (nt spordiennustused, võrgupokker, virtuaalsed mänguautomaadid jne) tulemuste peale.

Litsentsi väljastavad asutused, nagu Darmstadti regionaalnõukogu, teostavad järelevalvet ja kontrolli online-hasartmängude operaatorite üle, mille põhieesmärk on kaitsta mängijaid, leevendada kuritegelikku hasartmängutegevust ja takistada alaealiste osalemist – peamiselt mängulitsentsid muudavad turu turvaliseks ja õiglaseks keskkonnaks kõigile ja valitsuse protokollide järgimine suurendab klientide usaldust, mis omakorda parandab ettevõtte mainet.

Pidevalt arenevas võrgumänguruumis antakse hasartmängulitsents ettevõtetele, kes aktsepteerivad ja järgivad kindlaid õigusakte ja juhiseid.

Mängijate kaitse maksimeerimiseks keskendub nõuetele vastavuse asutus oma jõupingutused vastutustundlikele võrguhasartmängudele, ettevõtte läbipaistvusele ja rahapesu kõrvaldamisele.

Vastutustundlik hasartmäng

Internetikasiinode mugavus tähendab, et tööstus õitseb. Interneti-ühenduse, nutiseadme või funktsionaalse arvuti või sülearvutiga mängijatel ja kasutajatel on lihtne ja kohene juurdepääs virtuaalsetele mängu- ja hasartmänguplatvormidele.

Hasartmänguasutus peab hasartmängusõltuvuse vältimiseks pakkuma vahendeid oma mängu enesehindamiseks.

Ausus

Äärmiselt ausalt ja läbipaistvalt äri ajamine suurendab mängijate usaldust mängulitsentsi ja saadaolevate hasartmängutegevuste vastu.

Kuidas see saavutatakse? Reguleeriv asutus võib otsustada hinnata online-hasartmänguäri tarkvara, et tagada selle nõuetekohane toimimine ja kontrollida, kas mängijad saavad investeeritud kapitalilt õiget tulu.

Rahapesu

Puudutasime online-kasiinoruumis silmitsi seisvaid illegaalsusi.

Mängulitsentsi omamine tähendab, et kõik iGaming asutused peavad järgima ja järgima seadusandjaid, mida jälgib järelevalveasutus, tagamaks, et kogu raha ja suured sissemaksed pärinevad seaduslikest allikatest.

Nad teevad seda, kontrollides põhjalikult mängijate pangakontosid, et kinnitada nende raha päritolu.

Darmstadti piirkondlik nõukogu
Erik Kask
WriterErik KaskWriter
ResearcherSamuel AdeoyeResearcher

Kas Saksamaa võrgukasiino litsents on kõigile ja kõikjal seaduslik?

Jah, kuid välisomanduses olevad ettevõtted peavad järgima teatud iGaming'i eeskirju, mis sätestavad, et mittekohaliku omandiga veebikasiinodel peab olema piirkonnas füüsiline baas ja nende suhtes kohaldatakse riigi 5,3% käibemaksuseadust. Lisaks võtavad nad osana oma personalist tööle Saksa kodanikke.

Online-hasartmängulitsentsi taotlemine

2021. aastal rakendati kauaoodatud riikidevaheline hasartmängude leping, mis hõlmas uusi ja piiratud lepinguid hasartmängulitsentsi võimalused spordiennustuste tegemiseks, virtuaalsed slotimängud ja online pokker eraoperaatoritele kogu Saksamaal.

Kuigi hasartmängulitsentsi registreerimine ja taotlemine on vaevarikas ettevõtmine, siis iGaming asutused, kes soovivad pakkuda live-mänge on kohustatud selle tagama.

Interneti-hasartmängulitsents näitab teie lubadust ohutu ja ausa mängupoliitika järgimiseks. Läbipaistvusega kaasneb veendumus ja veendumusega soodne maine.

Rangete seaduste tõttu, mida tuleb järgida, teavad mängijad, et virtuaalmaailmas seadusliku litsentsiga hasartmänguärile võib usaldada oma isikuandmeid ja mis kõige tähtsam – raha.

Seega on litsentseeritud hasartmänguäril otsene mõju, kuna see soodustab tarbijate lojaalsust.

Nõuded võrguhasartmängulitsentsi saamiseks

Kuigi igal võrgumängude pakkumisel on oma ainulaadsed nõuded, on litsentsiprotsessi peamised juhised kõikehõlmavad:

Turvatagatis

 • Taotleja on kohustatud tasuma vähemalt 5 miljoni euro suuruse tagatisraha ning mõnel juhul võib selle määrata eeldatava keskmise kuukäibe ulatuses, maksimaalselt 50 miljonit eurot.

Mängud tuleb eraldada

 • Kui samas domeenis on saadaval erinevad võrguhasartmängupakkumised, nagu spordiennustus ja pokker, peab hasartmänguettevõte tagama, et need on veebisaidil üksteisest sõltumatud. Ristreklaam on samuti keelatud ning mängija ei saa panustada rohkem kui ühele mängule korraga.

Sissemakse limiit

 • Kell online kasiino veebisaidi registreerimise etapp, peab mängija määrama oma igakuise sissemakse limiidiks maksimaalselt 1000 eurot. See nõue on ülioluline, et välistada võimalus, et mängijast võib saada hasartmängusõltlane. Reguleeriv asutus jälgib 1000 euro suuruse piirangu täitmist keskandmebaasi kaudu.

Virtuaalsed mänguautomaadid

 • Virtuaalsete slotikate puhul on minimaalselt 5 sekundit mängu kohta ja maksimaalne panus 1 euro.

Kuidas taotleda võrguhasartmängulitsentsi

Lisaks tuleb võrgumängulitsentsi saamiseks esitada kirjalikult täidetud taotlusvorm ja esitada see elektrooniliselt koos deklaratsiooniga.

Usaldusväärsust VÄLJATAVAD DOKUMENDID SISALDAVAD:

 • Volitatud esindajate nimekiri.
 • Deklaratsioon, mis kinnitab nende kohustust mitte pakkuda ebaseaduslikke hasartmänge.
 • Haldusdokumendid, nagu läbivaatustunnistus.

Mahutavus

Litsentse väljastav asutus tegeleb ka taotleja suutlikkusega seoses finantspädevuse, asjatundlikkuse, läbipaistvuse ja turvalisusega.

Plaanid ja poliitikad

Taotlejad peavad esitama auditeeritud „kontseptsioonid”, mis kirjeldavad nende kavandatavat kasumlikkuse prognoosi, strateegiat ja pühendumust vastutustundlikule hasartmängule, IT-turvalisusele, alaealiste kaitsele jne.

Sisuliselt kõik plaanid ja poliitikad, mis ettevõttel paigas on.

Reklaam

Internetikasiinode reklaamimise osas peab taotleja märkima, kas ta hakkab reklaamima iseseisvalt või tellib väljastpoolt allhanget.

Litsentsitaotlusega peab kaasnema reklaamikontseptsioon.

Detailne info

Lisaks tuleb esitada kõik asjakohased üksikasjad hasartmänguäri ja selle toimimise kohta.

See hõlmab nende mängupakkumist, mida hindab ja kiidab heaks järelevalveasutus.

Hasartmängulitsentsiga võrgukasiinod

Sarnaselt teiste riikidega on Saksamaal iGamingi turule sisenemine taotlejate jaoks täis takistusi, kuid alates riikidevahelise lepingu neljanda muudatuse algusest on ettevõtted prestiižse loa saamiseks rivis.

Praeguseks on spordikihlvedude litsentsid välja antud ja regionaalnõukogu ametlikus valges nimekirjas on umbes 35 litsentsiomanikku.

Taotlemiseks on avatud ka online-pokkeri ja virtuaalsete slotimängude litsentsid, kuigi viimastele on seni roheline tuli antud vaid piiratud arvule operaatoritele.

Praeguseks on litsentsid online kasiino mängud, eriti rulett, blackjack ja baccarat, ei ole välja antud, kuid riigi hasartmängude reguleerimise reformides muutuvad ka nende konkreetsete pakkumiste juhised.

Praegu on ebaselge, kas reaalajas mängud on avatud eraettevõtetele või juhitakse neid riikliku monopoli all.

Online-kasiino litsentsi saamise plussid ja miinused

Plussid:

 • Interneti-hasartmängulitsentsi taotlemine on suhteliselt kiire protsess, kui kõik on korras.
 • Maksuseadused on suures osas vastuvõetavad.
 • Hasartmänguseadused on lihtsad ja järgivad ülemaailmseid standardeid.
 • Litsentsi tõendit saab eksponeerida mängude veebisaidil.
 • Litsentsitud platvormid on avalikkuse poolt usaldusväärsed ja austatud.
 • Mängijad tunnevad end turvaliselt, teades, et hasartmängusaidil on seaduslik litsents.

Miinused:

 • Kuna võrguhasartmängude litsents on piirkonnas suhteliselt uus, on raske aru saada, kas neil on vigu, mis võivad ettevõtetele probleeme tekitada.
 • Hasartmängulitsents on kallis ning pideva järelevalve ja nõuetele vastavuse kontrolliga on selle kehtivuse säilitamine nõudlik.

Interneti-hasartmängude lühiajalugu Saksamaal

Saksamaa on pärand hasartmängupiirkond ja kuigi legaalsed iGaming-operatsioonid on suhteliselt uued, pärinevad maapealsed ettevõtted Rooma impeeriumist, kus vanim teadaolev kasiino, Casino Wiesbaden, ehitati 1810. aastal.

2007. aastal käivitati Austria online-kasiino Bwin – esimene, mis alustas mobiilset tegevust, ehkki ilma litsentsita.

Vahetult pärast avamist kanti Bwin Saksa mängijate vastuvõtmise musta nimekirja, kuid vastuoluline otsus tühistati hiljem, mis on õige ajast, mil iGaming selles piirkonnas hästi ja tõeliselt käima läks.

About the author
Erik Kask
Erik Kask
About

Sügavalt juurdunud Eesti digirevolutsiooni ja mängukirglikkusega on Erik Eesti-kesksete online-kasiino juhendite taga olev pioneeri. Tema töö sujuvalt põimib kohalikku võlu rahvusvaheliste mängustandarditega, võites mängijate usaldust.

Send email
More posts by Erik Kask